Sarıyer İlçesinin İstanbul Üzerindeki Yeri Ve Konumu Nelerdir

Bölgenin Coğrafi Yapısı Ve İstanbul Üzerine Etkileri Hakkında Bilgiler

Burası Hacıosman bölgesinden aşağıya doğru düz bir yokuş olarak devam eder. Sonradan tam buralarda bir tünel yapılmıştır.  Sadece gidiş dönüş yol vardı ve kamyon ve harfiyatçılardan gidilmiyordu. Şimdi şöyle bir baktım ki otoban yapıldı rahatladı. Buralara çok çalışan ve buraya gelip giden moto kurye olarak  işimiz çıkar. Neden? çünkü buralar yüksek sosyetenin ve zengin zevat kesimin oturduğu bir kaç orman bölgesinden biridir. Hemde şehirden uzak ve daha sessiz sakin. Dolaysıyla buralar bizim çalışma alanımız içinde büyük yer kaplar. Bu bölgenin yükü ağır olsa da elimizden geldiği kadar bu yükü kaldırmak için elimizden geleni yapmaya çalışacağız. Bizler de tabi ya düşüyoruz ya çarpıyoruz.

Sarıyer İçindeki Yoğun Trafiği Geçmenin Tek Yolu Ancak Motosiklettir

Buradaki trafiğin nedenleri araştırmaya gerek kalmadan bizler trafiğin çözümü hakkında konuşmak istemiyoruz. Onlar belediyelerin sorunu. Burada çözüm motosiklet kullanmaktır. Sarıyer Kurye olarak en fazla zorluk çektiğimiz bölgelerin başında burası gelmektedir. Özellikle trafik olarak yoğun bir fazla mesai harcadığımız bir yer. Özellikle Hacıosman bulvarı üzerinde oluşan trafik bizleri artık çileden çıkarma noktasına getirmiştir. Baktığımız zaman özellikle buradan aşağıya inerken sağ şeritte motorların geçebileceği bir alan var. Burası boş olduğu zaman bizler kolayca buradan aşağıya inebilme imkanına sahip oluyoruz.  Ayrıca bu yol üzerinde aşağı doğru inerken kaldırım üstünde park etmiş bir çok araç var. 

Sarıyer İlçesinin İki Yüzü Vardır Hem Eğlence Ve Zenginlik Hemde Sefalet Ve Fakirlik

Fakat ne mümkün. Hiç boş olduğu görülmemiş. Sağ taraf aşağıya kadar boydan boya park etmiş araçlarla dolu. Hemde burada yasak olduğu halde tabela var iken. Hatta adam park etmiş gitmiş araç saatlerce orada. Birde park ederken kaldırım üstüne park ederek bir tekerlek kaldırım bir tekerlek yolda çok tehlikeli bir durum oluşturmuş. Biz motosikletliler buradan aşağı doğru inerken birde park etmiş bu öküz oğlu öküz sürücüler, yukarı bizim geldiğimizi gördükleri halde çart diye arabadan inip kapı açıyorlar, yada araca binerken aniden kapı açıyorlar ve birde bize artistlik yapıyorlar. Ya da arabanın içinde oturmuş beklerken aniden yola kırıyorlar. Fakat ben hiç görmedim ki bu araçlara ceza kesen yada kaldıran bir memur.