İstanbul İçinde Moto Kurye İşi Yapan Firmalar Neden Çoğaldılar

Çünkü İnternet Sektörünün Gelişimi İle Beraber Herkes Kendi İşini Yapmaya Başladı

Günümüz çağın para kazanma yolu artık internet olmuştur. Bütün firmalar internetten kendi sitelerini yaptırarak müşterilere ulaşma yolları aramışlardır. Firmaların çoğu bir iş için acil bir malzeme aradıkları zaman hemen internetten arama yapıp buldukları sitelerden o firmayı incelerler ve ona göre alışveriş yaparlar. Fiyatları karşılaştırırlar. Çalıştıkları firma tavsiyelerine bakarlar, işlem hacimlerine bakarlar. Yani kısaca araştırırlar. O da olmadı sosyal medya üzerinden hesaplarla bilgi alıp oradan da o firmalara yani iş verecekleri firmalara iş verirler. Bu anlattıklarımız artık günümüz iş yeri sahipleri için çok önemlidir. Bu konuda çağa ayak uyduramamış ve güçlü bir web sitesi olmayan firmalar ayakta durma şanslarını çok zora sokmaktadırlar.

Ayrıca gene çağımızda sosyal medya ve web sitelerinden sonra gelişen en yüksek teknolojide bu zamanda uygulamalardır. Yani cep telefonunun çok yaygınlaşmasından dolayı bir çok yeni girişimciler kafalarındaki iş ile ilgili işin uygulamasını yaptırmaktadırlar. Türkiye içinde cep telefonu kullanımı artık ülke nüfusuna bile yaklaştığı içinde herkes bu uygulamaları cepten indirip işlerini böyle hallediyorlar. Bu iş sayesinde artık her şey ayaklarına geliyor. İlk olarak yemek sektörü ile başlayan bu sektör zamanla büyümüştür. Bize en yakın işler ise moto kurye ile ilgili açılan şeklidir. Bununla ilgili bir çok firma açılmıştır. Bunlara kaydolup dışarıdan bizim ve arkadaşlarımızın iş yapma imkanı sağlanmıştır.

İstanbul Motor Kurye İle Birlikte Yapılan Tüm Anlaşmalar Vakti Gelmeden Yerine Getirilmektedir. 

Kurye işinde büyük bir kaç firmaların dışında olan tüm firmalar bu sistem ile internetten iş alarak çalışıyorlar. Yani yaptıkları bu siteleri çalışma yaparak hem kelime bazında hemde bölgesel olarak ilk sayfada ve ilk üç sırada tutarak müşteri kazanıyorlar. Ayrıca gene goggle ile anlaşarak buraya reklam veriyorlar ve sayfanın en üst sıralarında çıkıyorlar. Tıklama başı da ücret ödüyorlar. Yani bir firma veya bireysel müşteriler bir yere bir şey yollayacağı zaman bizim sektörden de haberi olmadığı için hemen internetten arama motorundan arama yapar. Aramasında olduğu yer ile ilgili semti yazıp sonuna kurye ekliyor.

Yani Mesela kendileri Fatih ilçesinde oturuyor, hemen arama motoruna Fatih kurye yazıyor ve ilk çıkan sayfadan arama yapmaya hazırlanır. Bu aramada en üstte üç sırada reklam veren firmalar, sonraki üç sırada haritası olan o bölgedeki firmalar ve son olarak ta ilk on sıralamada olan firmalar çıkar. İşte ilk sıradakilerin işi alma ihtimali daha yüksektir. İşte bu durum üzerine bizim sektör içinde bir çok firma kendilerine para harcayarak en üstte tutmak için çaba sarfediyorlar. Ve sıralamada ne kadar yukarıda olurlarsa alacakları işte o kadar fazla oluyor.

Firmaların İnsanlara Sunuğu Bu Binlerce İnternet Siteleri Hakkında Bilmemiz Gereken Çok Önemli Konular Nelerdir?

Artık çağımızda bir çok kişi olmadığı halde bir isim alıp o isim ile ilgili olarak bir web sitesi kurup çalışma göstermektedir. Çoğu bu resmi olmayan ama sayfalarında ahkam kesen bu kişiler yapmadıkları bir çok şeyi yaptı gösterip kendilerini insanlara iyi sağlam ve kaliteli gösterip iş alma derdindeler. İşte bu işi yapan artık binlerce kişi ortaya çıktı ve piyasaya girdiler. Baktığımız zaman binlerce sitenin var olduğuna şahit oluyoruz. Ve bizzat kendimiz görüyoruz.

Bu aşamada şuan yazdığımız makale bile uzun olsun ve botlar tarafından indekslensin ve bizi üst sıralara çıkarsın çabasıdır. İşte bunun için bu makaleleri yazıyoruz. İşte başlığımızda attığımız gibi zamanımız artık bilgisayar çağı olmuş. Her kes işini bu yolla yürütmeye devam ediyor. Biz ise bu açıdan kendimizi geliştirme çabası içinde devam ediyoruz.