İstanbul Moto Kurye İle Yollarınız Daima Açık Olacak

Kalabalıklar ve trafik içinde kaybolmayın bizi arayın yollarınızı açalım

İstanbul Moto Kurye artık kapanmış yollarınızı açmaya geldi. Bildiğiniz üzere bu şehrin yoğun trafiği artık akşam saatleri değil bütün günü kapsar oldu. Önceden bir iki yıl öncesine kadar sabah trafiğinden sonra saat on gibi trafik biraz rahatlar, öğle vakti açık olurdu. Saat üçe kadar böyle sürer, daha sonra yavaş yavaş kapanmaya başlar ve yoğunlaşırdı. Fakat son iki yılda neler değişti pek anlamadım ama artık tüm gün boyunca artık her yer yoğun olmaya başladı. Nefes alacak bir zaman dilimi de kalmadı diyebiliriz. 

Bunun sebebi ne diye soracak olursanız eğer, bizim tecrübelerimizden ve her tarafa gitmemizden dolayı bir kaç fikrimiz vardır. Çünkü özellikle bu şehirde bir günde bir uçtan bir uca kadar gidip görüyoruz. Malum bundan dolayıda her taraftaki sıkışıklığı da Büyük şehir Belediyesinden daha iyi biliyor ve görüyoruz. Yollardaki kazaları polislerden önce görüyoruz. Sonuç olarak çok dolaştığımız için biraz olsun yıllardır tecrübe kazandık. Malum son iki yıldaki artışı da fark ediyoruz.

İstanbul Trafiği Son Yıllarda Neden Bu Kadar daha fazla yoğunlaşma Başlamıştır?

Bunun sebebi son derece basit. Birinci dereceden sonucu ne belediye, ne de devlet böyle olmasını istiyor ve açmıyor. Belediye olarak cevabımız, durmadan yolları değiştirip, sokakları veya caddeleri durmadan saçma sapan bir şekilde tamamen ters yani gidiş yapıyor, gidiş olan yerleri aniden tek yön geliş yapıyor. Yani saçma sapan ani karar vererek yolları, sokakları ve caddeleri yönlerini değiştiriyor. Bundan dolayı halk anlayamıyor. Alışana kadar trafik oluyor.  Ayrıca bu sokak ve caddelerde şerit cizgileri çoğu yerde yok yada silinmiş olduğu için insanlarında cahilliklerinden dolayı iki şeritli yolda bile dört beş şerit oluyor. Özellikle köprü girişleri sekiz on şeritten aniden dörde iniyor ve yoğunlaşıyor.

Belediyenin ikinci yanlışı saçma sapan yerlere saçma şekilde ben yaptım oldu mantığına göre plansız projesiz ışık koyuyor. Özellikle trafiğin yoğun olduğu bölgelerde üst üste gereksiz ışık koyulduğu için dur kalk neticesinde durmadan arkada sıra oluşuyor ve trafik oluyor. Biz bu ışıkların düzenli koyulduğuna inanmıyoruz. Üçüncü olarak  özellikle belediyeler ve büyük şehir belediyesi ana yollarda caddeleri büyülteceğine daha da daraltıyor. Yani metrobüs, metro yapacağım diye mevcut yolu daraltıp şeritleri kısa tutuyor ve emniyet şeritlerini bir çok bölgede kaldırdığı için gene trafik oluyor.  Yapılacak yolları genişletmek beri dursun daraltıp ve daha ucuz diye başka alternatif yollara ve projelere yönelmiyor. Biraz Avrupaya baksa görecek ama gören gözleri kör olduğu için işlerine gelmiyor.

İnsanların Sorunlarını Çözeceklerine Ancak Sorun Çıkaran Bir Anlayışla Bir Yere Varılamaz

Devlet ve Kara yollarının yaptığı yanlışlar ise, kara yollarının saçma sapan yerlerde bitmek bilmeyen yol çalışmaları ve bir günlük işin uzayarak günler, haftalar alması. Verdiği köprü ve viyadüklerin yapımının çok uzun sürmesi, yollardaki bozuklukların yapılmasının geç sürmesi yada yapılmaması. Ayrıca eskisi gibi trafik polislerini hiç bir noktada çalışır görmüyoruz. Önceleri bunu görürken şimdilerde hiç biri piyasada yok. Ancak devlet ile ilgili araçlar geçtiği zaman piyasaya çıkıyorlar hemen yolu açıyorlar. İstedikleri zaman yolları açabiliyorlar tabi ki sıkı çalışırlarsa. Fakat işleri bitince gene kayboluyorlar. Demek ki onlara da öyle emir geliyor ve trafiğin açılması istenmiyor. Polislerde soteye saklanıp trafik dnetçiliğinden başka ve insanların canlarını yakmaktan başka bir şey yapmıyorlar. 

Biz ne yazacaktık fakat konu nereye doğru gitti.  İşte bu aşamada bizler devreye giriyoruz. Bu yoğun trafikte ne olursa olsun amacımız siz işi olan ve çok acil bir yerlere bir şeyler yollamak isteyen firma sahipleri yada kişisel göndericilere hizmet veriyoruz. Bu trafikte araçla gidilecek yarı yarı zamandan daha aza indiriyoruz. Hele toplu taşıma ile yarım saatlik yeri üç saatte anca gidebiliyorsunuz. Bundan dolayı bizler bu mağdur insanların yardımcısı oluyor ve uygun ücretlerle bu işi yapıyoruz.