Kağıthane İlçesinde Yeni Değişen Ters Yönlü Yollar Can Yakıyor

Kağıthane Belediye sınırları içindeki çalışma şartlarımız gerçekten de çok zor

Kağıthane İlçesindeki Çalışmalarımız Ve Bölgedeki Kurye Sorunları. Bunun nedeni ise buranın gelişim sürecinde en az gelişme göstermesinden kaynaklanmaktadır. Her nereye baktığınız da her şey elinizde kalıyor. Üzülerek belirtmek istiyoruz ki ne bir çalışma ne bir yol nede başka bir gelişim gösteremeyen bir yer burası. Belediye olarak sıfır çalışma ile birinci sıradadır desek yeridir. Yaptıkları yollar bozuk çok kötü durumda, yeni yapılan yolların her tarafı yamanmış şekilde asfalt atılmış ve bir yeri yüksek bir yeri alçak durumda.

Özellikle Kağıthane Cendere caddesi üzerinden Sütlüce’den başlayarak Ayazağa tarafına kadar giden yol çok tehlikeli durumda. Bu yol üzerinden giderken hele gece çok korkuyoruz. Kırk elli km hızla giderken bile nereden ne çıkacağı, hangi çukura düşeceğin, hangi tümsekten atlayacağın belli değil. Saçma sapan sapak ve dönüşler konulmuş bir yol. Sola sağa dönüş sapakları saçmalık.  Durmadan çalışma yapıp bu yol üzerinde bir çukur yada tümseklik bırakıyorlar. Yaptıkları yani bir şey için kazıp açtıkları yolu ancak iki ay sonra gelip yapıyorlar. Bu yolun her tarafı tehlike. Zaten saçma sapan çalışmalardan dolayı da yol güzergahı trafikten geçilmez olmuş.

Bölgedeki yollar, kavşaklar, yol çizgileri ve bir çok yerde hizmet çok kötü ve düzensiz bulunuyor

Birde metro çalışması nedeniyle sağa sola ayrılan bu yol dan dolayı insanlar bıkmış durumda. Anlamadığım şey alttan çalışma varken üstten neden yol kapansın. Siz çalışırken zahmet çekin neden insanlara eziyet ediyorsunuz. Ayrıca diyelim metro açıldı bu trafiğe ne çözüm olacak? nasıl çözüm olacak? Sizler ancak cebinizi dolduracaksınız ama yol aynı yol. Hatta bu yol bu metro durakları nedeniyle daha da daralacak ve daha fazla trafik olacak. Bunu hiç düşünmüyor musunuz?

Ayrıca Kağıthane merkezden sonra ilerleyen yolu tek şerit yaptınız, fakat altyapısını yaptınız mı acaba? Tek şerit yaptığınız yolda ne şerit çizgileri var ne emniyet şeridi çizgisi var ne de başka bir şey var. Ayrıca yol üzerinde Axis Avm önünde sağa doğru hızla dönerken arabalar yavaşladığından kaza riski yüksek oranda çoğalmış. Neden yapmıyorsunuz? Düzeltmiyorsunuz? 

Kağıthane İlçesi sınırları içerisinde zor da olsa bir çok semt ve mahallede hizmet vermeye çalışıyoruz

Bölgede hizmet verdiğimiz yerler, Seyrantepe, Yeşilce, Sanayi Mahallesi, Sultan Selim Mahallesi, Şirintepe Mahallesi, Çeliktepe Mahallesi, Emniyet Evleri Mahallesi, Gültepe Mahallesi, Telsizler Mahallesi, Harmantepe, Bacadibi, Yahyakemal, Çağlayan, Talatpaşa, Gürsel, Örnektepe, Hürriyet Mahallesi, Nurtepe, Hamidiye, Sular İdaresi, Başak Konutları, Mehmet Akif Ersoy, Ortabayır, Merkez mahallesi olarak sürmektedir.

Ayrıca tek şeride düşürdüğünüz bu yol son derece bozuk ve düzensiz bir yol olmuş, Baştan savma yapılmış. Daha bir çok şey ve yazamadığımız bir sürü diğer bölgeler var. Allah Kağıthane’lilere artık bol bol sabır versin diyelim.  Evet, Kağıthane ilçesi sınırları içinde bulunan mahalle, aslında daha büyük bir alana ve daha büyük yere sahipti.   Sonradan içinden bir kaç yer ayırarak başka mahalleler yapılmıştır.